Search
Close this search box.

OKIN Cleaning

V dalším článku ze seriálu „Představujeme vám jednotlivá oddělení“ si řekneme několik slov o naší úklidové sekci.

OKIN Cleaning je nedílnou součástí OKIN FACILITY, jejíž náplní je zajišťování úklidových prací. Ať už se jedná o administrativní prostory, výrobní provozy nebo prostředí, ve kterých je potřeba zajistit speciální formu úklidu, například technologického.

Začínali jsme od jednodušších zakázek, jakými byly typicky administrativní budovy, nicméně v dnešní době je už portfolio našich služeb velmi rozsáhlé a zahrnuje vše od kancelářských budov až po náročné výrobní provozy. Náš cleaningový tým působí celorepublikově a skládá se z velkého počtu pracovníků, kteří jsou hlavním pilířem našich služeb a bez nich by naše služby samozřejmě vůbec nemohly fungovat. A rozhodně se nejedná jen o samotné pracovníky úklidu a manažery, kteří řídí jejich práci, ale například i o IT či HR specialisty nebo další kolegy z podpůrných služeb. Za bezmála 29 let našeho fungování na českém trhu jsme navázali spolupráci s mnoha významnými klienty z různých segmentů (hutní produkce, automotive, strojírenství, potravinářství, bankovnictví, pivovarnictví, maloobchodní prodej…). Těmto klientům jsme schopni poskytnout služby od běžného úklidu až po čištění koberců či strojní čištění všech druhů ploch. Museli jsme také pružně reagovat na dnešní specifickou situaci a zdokonalili se v dezinfekčním čištění prostor, například dezinfekci studenou mlhou.

Dlouhodobě spolupracujeme s významnými dodavateli čistících, sanitárních a dezinfekčních prostředků a přípravků a také s dodavateli úklidových strojů či další techniky. V našem “vozovém parku” jsou běžné úklidové stroje, velké stroje na čištění koberců, nebo například i stroje určené do průmyslových hal.

Těžíme samozřejmě i z efektivní spolupráce s dalšími divizemi v OKIN FACILITY. Kolegové z technické správy jsou důležitou součástí našeho týmu, protože spolupráce všech divizí v OKINu je naší velkou výhodou.

Zajímavým prvkem v oblasti úklidu je naše mobilní jednotka, která je (jak již vyplývá z názvu) permanentně k dispozici v rámci celé České republiky. Navíc je schopna operativně zasáhnout i v nenadálých situacích, jakými jsou třeba havárie a potřeba odklizení jejich následků.

Na závěr je dobré poznamenat, že ačkoli je náš OKIN Cleaning tým co do počtů pracovníků skutečně rozsáhlý, tak stále funguje v “rodinném duchu” a většina našich kolegů u nás pracuje již dlouhá léta. Pevně věříme, že k jejich dlouhodobému působení v OKINu přispívá i přátelská atmosféra, ve které společně pracujeme.

U našeho klienta Pumpa Průhonice už nějakou dobu provozujeme i-mop, revoluční „chytrý“ mop pro úklid vnitřních podlah. Jde o skutečně výkonné zařízení, s jehož pomocí lze uklidit až 1000 m2 za hodinu (oproti 200-230 m2, které je za jednu hodinu schopna uklidit pracovnice úklidu bez využití i-mopu). I přes vysoký výkon je i-mop stále velmi dobře ovladatelný a práce s ním tudíž není nijak fyzicky náročná.

Velkou přidanou hodnotou je i míra flexibility tohoto šikovného zařízení. Disponuje množstvím volitelných doplňků a především unikátním cloudovým prostředím i-link®, díky kterému získá obsluha celou řadu užitečných informací. Například o aktuálním umístění, době provozu, napětí baterie, historii použití a také deník servisu a údržby. V první polovině letošního roku navíc přibude mapování vnitřních prostor.

Další články

Hokejový fanda, majitel stovek knih a srdcař? To je Lukáš Bajgar

Lukáš zastává pozici Group Compliance Manager pro skupinu OKIN a současně je hlavní kontaktní osobou pro oblast ESG. To je skutečně široký záběr v rámci jedné pozice,...

Moderní facility management je plný technologií

Pokud se dnes řekne výraz moderní facility management, každý si může představit mnoho různých věcí. Někteří si představí i poměrně ne příliš „sexy“ obor, který se stará...

Co spojuje OKIN Facility a European Customer Synergy?

European Customer Synergy (ECS) je sdružení facility management poskytovatelů a evropský leader v oblasti těchto služeb s více než 400 pobočkami ve 41 evropských zemích....