Search
Close this search box.

Navštívili jsme výrobní závody Lucart

Před letošními prázdninami došlo k setkání zástupců společností Lucart, Castimo, OKIN Facility a DAMITO ve výrobních závodech Lucartu, výrobce ekologických hygienických materiálů získaných recyklací celulózy z nápojových kartonů, které by jinak skončily bez dalšího využití na skládce.

Cílem první návštěvy v jednom z pěti výrobních závodů Lucart v Itálii bylo především osobní setkání přímo na úrovni majitelů a manažerů společností Lucart a skupiny OKIN, pod kterou spadají i Castimo a OKIN Facility. Za skupinu OKIN šlo přímo o jejího majitele Michala Jelínka, za OKIN Facility se zúčastnil výkonný ředitel společnosti Jaroslav Vaněk a ředitel slovenské pobočky Milan März, za Lucart Francesco Pasquini (Výkonný ředitel společnosti Lucart S.p.A.; ředitel pro prodej a marketing), Erik Ropolo (Corporate sales director AFH tissue & hygiene) a Róbert Benkő (Export Area Manager AFH, Central-and Eastern Europe). Castimo zastupoval obchodní ředitel Jakub Humplík. Dalšími účastníky tohoto setkání pak byli jednatel společnosti Ján Mitošinka, obchodní ředitel Michal Mitošinka a obchodní ředitel Igor Beňačka za slovenskou společnost DAMITO, se kterou Castimo spolupracuje.

Dvoudenní oficiální program zahájila společná neformální večeře, druhý den následovala řada vzájemných prezentací a prohlídka výrobního závodu v Borgo a Mozzano nedaleko italského města Lucca. Ve zbývajícím čase proběhlo několik workshopů a diskuzí, týkajících se nejen detailů samotné spolupráce, ale došlo i na otázku využití moderních technologií v rámci výroby, jakými jsou například senzory na bázi IoT či umělá inteligence. Tedy segmentů, na které se ve skupině OKIN dlouhodobě zaměřujeme.

Jako součást exkurze si hosté prohlédli výrobu tzv. mateřské role, a to od násypu surové hmoty, přes vaření celulózy a průchod síty, až po finální vrstvení mezi válci. Výsledná mateřská role má 100 km dlouhý návin a váží neuvěřitelných 10 tun. Z mateřských rolí se následně odvíjejí další výrobky, jako například utěrky, kapesníky a samozřejmě toaletní papíry, které míří už přímo na palety určené k rozvozu.

Návštěvníci měli také možnost nahlédnout takříkajíc do zákulisí vývoje nových produktů. Ale toto oddělení samozřejmě podléhá určité míře utajení a v našem článku nemůžeme jít do přílišného detailu. Nicméně obecně se dá říct, že Lucart pilně pracuje na vývoji stále efektivnějších systémových řešení například pro zásobníky papírových utěrek. Zajímavostí určitě také je, že v tomto výrobním závodě zajišťuje přísun elektrické energie vlastní solární elektrárna, nebo že na svozu vytříděných nápojových kartonů se podílí železniční přeprava.

O několik týdnů později proběhla druhá návštěva, tentokrát v maďarském výrobním závodě ve městě Nyergesújfalu. Mimochodem společnost Lucart provozuje další výrobní závody také ve Španělsku, Francii a Velké Británii, přičemž každý z nich se specializuje na jiný sortiment. Například ve Španělsku převažuje výroba mýdel, naproti tomu v Maďarsku vede produkce papíru. Oproti italskému setkání se v tomto případě jednalo o produktové školení, kterého se zúčastnil kompletní tým Castima, včetně všech obchodních zástupců. Za maďarskou stranu to pak byl opět Róbert Benkő společně s Omarem Balduccim, který v tomto závodě pracuje na pozici Sales Director AFH Cluster 3.

A zde je malé obrazové ohlédnutí za oběma úspěšnými setkáními.

Borgo a Mozzano (Itálie)

Nyergesújfalu (Maďarsko)

Další články

Hokejový fanda, majitel stovek knih a srdcař? To je Lukáš Bajgar

Lukáš zastává pozici Group Compliance Manager pro skupinu OKIN a současně je hlavní kontaktní osobou pro oblast ESG. To je skutečně široký záběr v rámci jedné pozice,...

Moderní facility management je plný technologií

Pokud se dnes řekne výraz moderní facility management, každý si může představit mnoho různých věcí. Někteří si představí i poměrně ne příliš „sexy“ obor, který se stará...

Co spojuje OKIN Facility a European Customer Synergy?

European Customer Synergy (ECS) je sdružení facility management poskytovatelů a evropský leader v oblasti těchto služeb s více než 400 pobočkami ve 41 evropských zemích....